IPSC :: Match Results IPSC :: Match Results
Match Results


Australian National Handgun Championship

Match Date: 2017-04-14
Match Discipline: Handgun
Match Director: Brian Neil Wallhead
Range Master: Peter Blackmore
Stats Director: Linda Wallhead

Open 
     1. McIntosh Brodie (AUS)
     2. McConachie David 
     3. Graham Gareth 
     4. Kapor Nick 
     5. Arthur Rhys 
     6. Knight Matt 
     7. Harris Caleb 
     8. Blowers Karla 
     9. Miller Scott 
    10. Edwards Phillip 

Standard 
     1. Clough Steve (AUS)
     2. Loftes Jonathan 
     3. Musolino Alex 
     4. Barwick Tim 
     5. Savill Chris 
     6. Blight Brian 
     7. Croton Dennis 
     8. Giles Claire 
     9. Constable Tony 
    10. Dailey David 

Classic 
     1. Mcivor Daniel (AUS)
     2. Sleeth Terence 
     3. Walklin Mark 
     4. Brown Ryan 
     5. Carey Peter 
     6. Morris Cameron 
     7. Kay Ian 
     8. Crawford Andrew 
     9. Domotor Rob 
    10. Morris Liam 

Production 
     1. Sebo Robin (CZE)
     2. Gushchina Maria 
     3. Hagiantoniou Paul 
     4. Peeters Adrian 
     5. KaczorStan 
     6. Torrevillas Tristan 
     7. Phegan Paul 
     8. Taylor Matthew 
     9. Kissun Mark 
    10. Hagiantoniou 

Revolver 
     1. Geobel John (AUS)
     2. Rakitich Mark 
     3. Bailey Derek 
     4. Wetherill Dale 
     5. Macleay Dudley 
     6. Nullmeyers Colin 
     7. Daganall Martin 
     8. Nesci Andrew 
     9. Snelgar David 
    10. Lawrence Christopher 

Open Lady
     1. Blowers Klarla (AUS)
     2. Sera Martina 
     3. Blowers Linda 
     4. Anderson Natalie 
     5. Hatch Pamela 

Standard Lady
     1. Giles Claire (AUS)
     2. Giles Victoria 
     3. Thompson Alexandra 
     4. Were Gail 
     5. James Lucille 

Classic Lady
     1. Sheather Jacqueline (AUS)
     2. Blackmore Kim 
     3. Kay Becky 
     4. Wilson Erin 
     5. Wenman Stacey 

Production Lady
     1. Gushchina Maria (RUS)
     2. Hart Angela 
     3. Faint Myradin 
     4. Leung Uran 
     5. Pichler Victoria 

Open Senior
     1. Edwards Phillip (AUS)
     2. Vlakic Robert 
     3. Workman Mathew 
     4. Petts Doug 
     5. Elliott Craig 

Standard Senior
     1. Dailey David (AUS)
     2. Barns Mick 
     3. Blackaller David 
     4. Dines Phil 
     5. Tracey Mark 

Classic Senior
     1. Walkin Mark (AUS)
     2. Carey Prter 
     3. Morris Cameron 
     4. Wegener Phil 
     5. Angelopoulos Louie 

Production Senior
     1. Langley Paul (AUS)
     2. Moss Andrew 
     3. Staader Jim 
     4. Sackett Nick 
     5. Russon Roland 

Revolver Senior
     1. Rakitich Mark (AUS)
     2. Wetherill Dale 
     3. Nullmeyers Colin 
     4. Dagnall Martin 
     5. Nesci Andrew 

Open Super Senior
     1. Anderson Colin (AUS)
     2. Campbell Bill 
     3. Smith Greg 
     4. Machin Stan 
     5. Emery Wayne 

Standard Super Senior
     1. Moysey Chris (AUS)
     2. Drakeley Paul 
     3. Phillips Murray 
     4. Walsh Robert 
     5. Cesarello Tony 

Production Super Senior
     1. Woodhouse Rob (AUS)
     2. Locmelis John 
     3. Wynne Allen 
     4. Fleming Brian 
     5. Anderson Jim