Match Results


2019 IPSC Australian Handgun Championships

Match Date: 2019-03-04
Match Discipline: Handgun
Match Director: Paul Vardanega
Range Master: James Staader
Stats Director: Gina Graham

Open 
     1. MCINTOSH, BRODIE (AUS)
     2. SEBO, ROBIN 
     3. ARTHUR, RHYS 
     4. MCCONACHIE, DAVID 
     5. MILLER, SCOTT 
     6. GRAHAM, GARETH 
     7. CASAGRANDE, JULIAN 
     8. FITZGERALD, DAMIEN 
     9. DE OLIVEIRA, SHANE 
    10. SAVILL, CHRISTOPHER 

Standard 
     1. HARRIS, CALEB (AUS)
     2. LOFTES, JONATHAN 
     3. MCIVOR, DANIEL 
     4. WHITEHEAD, PAUL 
     5. BOYCE, DAMIAN 
     6. KING, SHANE 
     7. WILCZAK, PIOTR 
     8. DAILEY, DAVID 
     9. DUNNE, JACK 
    10. TAYLOR, JAMES 

Classic 
     1. GOULD, KENT (AUS)
     2. OLIVER, MARK 
     3. WEBBER, MATT 
     4. DYSON, JEREMY 
     5. KAY, IAN 
     6. CHEN, HEATON 
     7. BROWN, RYAN 
     8. COSTA, LUIS CESAR 
     9. GILES, ANGELA CLAIRE 
    10. TAN, DANIEL 

Production 
     1. GUSHCHINA, MARIA (RUS)
     2. PHEGAN, PAUL 
     3. PHEGAN, JAMES 
     4. HAGIANTONIOU, PAUL 
     5. ROY, EWAN 
     6. MOSS, ANDREW 
     7. KELLY, JOSHUA 
     8. KACZOR, MACIEJ STANISTA 
     9. KISSUN, MARK 
    10. CHAPTINI, WADIA 

Production Optics 
     1. CROTON, DENNIS (AUS)
     2. CLOUGH, STEVEN 
     3. CRAWFORD, ANDREW 
     4. MOODIE, ALISTER 
     5. LOTT, SHANE 
     6. HAMS, LINDSAY 
     7. HAGIANTONIOU, SAVVAS 
     8. WILLOUGHBY, STEVEN 
     9. HOUSTON, SCOTT 
    10. OWEN, DAVID 

Open Lady
     1. BLOWERS, KARLA (AUS)
     2. ANDERSON, NATALIE 
     3. BLOWERS, LINDA 
     4. SERA, MARTINA 
     5. EDWARDS, ASHLEIGH 

Standard Lady
     1. GILES, VICTORIA (AUS)
     2. THOMPSON, ALEXANDRA 
     3. WERE, GAIL 
     4. ROWATT, PED 
     5. DAILEY, VICKI 

Classic Lady
     1. GILES, ANGELA CLAIRE (AUS)
     2. KAY, BECKY 
     3. SHEATHER, JACQUELINE 
     4. BLACKMORE, KIMBERLEY 
     5. SINGER, ANN 

Production Lady
     1. GUSHCHINA, MARIA (RUS)
     2. FAINT, MYRADIN 
     3. KOETHER, ALEXANDRA 
     4. DUNN, KRYSTAL 
     5. LEUNG, URAN 

Standard Junior
     1. WHITEHEAD, PAUL (AUS)
     2. DE GROOT, ASHTON 
     3. MACHIN, NICHOLAS 
     4. GUGLIEMINO, CHRISTINA 
     5. COATES, REEGAN 

Classic Junior
     1. EVANGELISTA, ANTONIO (AUS)
     2. CAPADOUCA, JARED 
     3. HUDSON, HARRIET 
     4. KREPP, AARON 
     5. KREPP, JONATHON 

Open Senior
     1. TINNING, DARRYL (AUS)
     2. WHITEHEAD, KEVIN 
     3. EDWARDS, PHILLIP 
     4. VLAKIC, ROBERT 
     5. PETTS, DOUG 

Standard Senior
     1. DAILEY, DAVID (AUS)
     2. CHAPTINI, GASSAN 
     3. SCRIVENER, ANDREW 
     4. KRCEVINAC, MIKE 
     5. SHEPHERD, PETER 

Classic Senior
     1. BLOW, DAVID (AUS)
     2. SACKETT, NICK 
     3. HATSWELL, ROBERT 
     4. HATZIPANTELIS, JIM 
     5. BENNETT, ALAN 

Production Senior
     1. MOSS, ANDREW (AUS)
     2. STAADER, JAMES 
     3. HOY, STEVE 
     4. LOTT, JODY 
     5. MCLEAN, ROD 

Production Optics Senior
     1. CLOUGH, STEVEN (AUS)
     2. LOTT, SHANE 
     3. WILLOUGHBY, STEVEN 
     4. HOUSTON, SCOTT 
     5. OWEN, DAVID 

Open Super Senior
     1. DWYER, BERNIE (AUS)
     2. ANDERSON, COLIN 
     3. CAMPBELL, BILL 
     4. BARENYI, HANS 
     5. VARDANEGA, PAUL 

Standard Super Senior
     1. BLOWERS, ALAIN (AUS)
     2. CESARELLO, TONY 
     3. DRAKELEY, PAUL 
     4. GENOVESE, STEPHEN 
     5. WALSH, ROBERT 

Classic Super Senior
     1. WHITFIELD, SIMON (AUS)
     2. SHUEY, VIN 
     3. MOYSEY, CHRISTOPHER 
     4. MCCARTHY, DECLAN 
     5. HUI, SAMUEL 

Production Super Senior
     1. DORKOTA, JOSEPH (AUS)
     2. SKEWS, TONY 
     3. LOCMELIS, JOHN 
     4. REGENT, KEVIN 
     5. ** SARELIUS, CARL **