Match Results


3 Fase Copa Presidente

Match Date: 2018-06-01 
Match Discipline: Handgun 
Match Director: JAVIER QUIROS MOHEDANO 
Range Master: DETLEF SANCHEZ-REDONDO HAGL 
Stats Director: JAVIER QUIROS MOHEDANO 

Open 
     1. JOSE FRANCISCO MARTIN CASTAÑO (ESP)
     2. EMMANUEL MAXIME PIGET 
     3. JESUS GONZALEZ DIEZ 
     4. JOSE ZANON BLASCO 
     5. LUIS MARIA MENDEZ GARCIA 
     6. HORACI BERNABE PARDO 
     7. IVAN ESPILEZ URBON 
     8. DAVID CAMPA LLAVERO 
     9. DIEGO CRUZ MEMBRIVEZ 
    10. LORENA BALLESTEROS  FERNANDEZ 

Standard 
     1. DAVID MARTINEZ VIÑUELAS (ESP)
     2. DAVID DAVITE AGUIAR 
     3. GABRIEL PITARCH GARCIA 
     4. JESUS FERREIRO RODRIGUEZ 
     5. JUAN PEDRO GARCIA DIAZ 
     6. CARLOS FERRERO POZA 
     7. ANTONIO COMECHE MARTINEZ 
     8. BENIGNO VILOUTA PENA 
     9. MARIANO MIGUEL MORENO GOMEZ 
    10. JOSE RAUL LAGUNILLA GARRIDO 

Classic 
     1. JOSÉ VICENTE PÉREZ BAZ (ESP)
     2. PABLO JIMENEZ JIMENEZ 
     3. ANTONIO CASES BARDAVIO 
     4. JUAN CARLOS BALLESTEROS DESCALZO 
     5. JUAN ANTONIO DIEZ HERRER 
     6. JOSE JULIO ORTEGA LOPEZ 
     7. FEDERICO CONDE GALA 
     8. DAVID ARTIÑANO GATO 
     9. OSCAR OTERO GARRIDO 
    10. JAVIER QUIROS MOHEDANO 

Production 
     1. CARLOS SANCHEZ PARDO (ESP)
     2. BUENAVENTURA DARIAS MEDINA 
     3. JUAN GUERRERO CABRERA 
     4. JAVIER GONZALEZ PEREZ 
     5. GONZALO DE LA ENCARNACION MOMPEL 
     6. JORGE GUTIÉRREZ AFONSO 
     7. PEDRO HOLGADO SANCHEZ 
     8. DIEGO SANCHEZ LOPEZ 
     9. LLUC MICALO VIÑOLAS 
    10. EDUARDO VICENTE LOBER 

Production Lady
     1. ROSA MARIA DOMENECH MESTRES (ESP)
     2. RAQUEL DOPICO SAINZA 
     3. AIRI RODRIGUEZ DOMENECH 
     4. TAMARA LOPEZ MOLERO 
     5. MARIA CARRACEDO GUERRA 

Open Senior
     1. JOSE ZANON BLASCO (ESP)
     2. DIEGO CRUZ MEMBRIVEZ 
     3. VICENTE JAVIER ESQUEMBRE BEBIA 
     4. VICTOR RIUBRUGENT MARTINEZ 
     5. PETER JOHN HAWKINS 

Standard Senior
     1. JESUS FERREIRO RODRIGUEZ (ESP)
     2. ANTONIO COMECHE MARTINEZ 
     3. JOSE RAUL LAGUNILLA GARRIDO 
     4. LAVIN CAMPO, ANGEL 
     5. EDUARDO FERNANDEZ-BUSTILLO ALVAREZ 

Classic Senior
     1. JIMENEZ JIMENEZ, PABLO (ESP)
     2. ANTONIO CASES BARDAVIO 
     3. JUAN CARLOS BALLESTEROS DESCALZO 
     4. FEDERICO CONDE GALA 
     5. LORENZO FRAU ORTIZ 

Production Senior
     1. BUENAVENTURA DARIAS MEDINA (ESP)
     2. PEDRO HOLGADO SANCHEZ 
     3. EDUARDO VICENTE LOBER 
     4. JUBERO CARMONA, MANUEL 
     5. ARROYO NAVIDAD, NICOLAS 

Open Super Senior
     1. ANTONIO GARCIA INFANTES (ESP)
     2. ANTONIO BELTRAN RUBIO 
     3. JOSE MARIANO SABE 
     4. JOSE LUIS ESPILEZ ELIPE 
     5. JON MUNICHA AGUIRRE 

Standard Super Senior
     1. JOSE ANTONIO GONZALEZ DOMINGUEZ (ESP)
     2. JAIME PAGES AVENTIN 
     3. FERNANDO IGLESIAS VAZQUEZ 
     4. JOSEPH ARRIETA 
     5. ANTONIO M. ROMERO DELGADO 

Production Super Senior
     1. JUAN RODRIGUEZ PINTOR (ESP)
     2. DANIEL OMAR DANTAS CLEROT 
     3. LUIS ANTONIO LACALLE VILLANUEVA 
     4. RAFAEL SALVADOR INES 
     5. PETER FRANZ ERWIN