Match Results


III Etapa Do Xxxii Brasileiro De IPSC Handgun 2019

Match Date: 2019-07-03
Match Discipline: Handgun
Match Director: Rodrigo Peregrino Braga Cortes
Range Master: Dalton Teixeira De Lima
Stats Director: Carlos Lima

Open 
     1. SALDANHA JUNIOR, JAIME ROBERTO (BRA)
     2. ALBUQUERQUE, GUILHERME 
     3. ZANELLA, ANDREY ANDERSON 
     4. LIMA, BRENO HANSEN 
     5. SIQUEIRA, LINCOLN LOBATO 
     6. MURAKAMI, MAURO KENJI 
     7. BOAVENTURA, LEANDRO SILVEIR 
     8. PEREIRA, GUILHERME AFONS 
     9. SALDANHA, JAIME ROBERTO 
    10. ARAUJO, JEFFERSON ALVES 

Standard 
     1. SANTOS NETO, ALVARO FERREIRA (BRA)
     2. OLIVEIRA, LUCIMAR DOMINGU 
     3. LIMA, IGOR ZANDER 
     4. AURICCHIO, RODRIGO ORIONE 
     5. HILBERT, EDUARDO ROSTIRO 
     6. PEREIRA, EDGAR MARCELO 
     7. NASCIMENTO, ALESSANDRO DA 
     8. CASTRO, CESAR DE 
     9. TORRES, MIKAEL JEAN 
    10. SANTOS, EDVALDO NE 

Classic 
     1. COELHO FILHO, EUGENIO CESAR (BRA)
     2. LUNA, DAVIDSON DINIZ 
     3. AZAMBUJA, DENDRY NERY 
     4. LIMA, HIPOLITO MACHAD 
     5. COSTA, LUIS CESAR 
     6. CARDOSO SOBRINHO, ANTONIO CARDOSO 
     7. MILANI, EMILIANO IVES 
     8. FIGUEIREDO, PLINIO JACOB 
     9. BATISTA, ANDRE LUIZ 
    10. BATISTA JUNIOR, MARIO RAMOS 

Production 
     1. MACEDO FILHO, EDMUNDO SOUZA (BRA)
     2. YAMAGUCHI, AKIRA 
     3. OLIVEIRA, ALLISON VERICIO 
     4. FLORIO, JOAO QUIRINO 
     5. OECHSLER, NICOLAS FIORINI 
     6. VAL, GUILHERME MADEI 
     7. OLIVEIRA, ALLANN KARDECK 
     8. MACHADO, JULIO CESAR 
     9. MOLINA, CARLOS ALBERTO 
    10. KLAIME, GUILHERME 

Revolver 
     1. AZEVEDO, MOACIR DE (BRA)
     2. POLVERINI JUNIOR, DANIEL SIPIONI 
     3. MENSCH, REGIS ALVARO 
     4. ALMEIDA, WAGNER EUSTAQUI 
     5. PEREIRA, HEDER VITOR 
     6. PRADO, FERNANDO ANDRE 
     7. BARRETO, JUVINIANO PAES 
     8. SANTANA, JULIO CESAR 
     9. SILVA, IGO LUTHIANO 
    10. MARTINGO, CASSIO BARBOSA 

Production Optics 
     1. SARKIS, FELIPE (BRA)
     2. BATISTA NETO, MARIO RAMOS 
     3. RIBAS, AUGUSTO SERGIO 
     4. ISHIHARA, LUIS HENRIQUE 
     5. COUTINHO FILHO, PAULO ROBERTO 
     6. MARTINS, ILDEU HELLER 
     7. MACEDO, RENATO ARAUJO 
     8. MIYAMOTO, MICHIO 
     9. AMORIM, DALIA CLEA 
    10. BERUTTI, JULIO JOSE 

Open Lady
     1. AULER, TAMARA HELENA (BRA)
     2. SALDANHA, SUZANA MIDORI 
     3. MIRANDA, CAROLINA RODRIG 
     4. ALARCON, CHRISTIANE PATR 
     5. CHANG, SUSI RODRIGUES 

Production Lady
     1. LAGOEIRO, JULIA PINHEIRO (BRA)
     2. MIRANDOLA, BRUNA SOARES 
     3. OECHSLER, CATARINA FIORIN 
     4. SILVA, JULIANA SCHUTZ 
     5. VARGAS, FRANCILENE LIMA 

Open Senior
     1. BARBOSA, EDEVALDO ALVES (BRA)
     2. CARIELLO, HORACIO OLIVEIR 
     3. CHANG, JACK 
     4. MURAKAMI, SERGIO MASSAO 
     5. ALVES NETO, JOSE ALVES 

Standard Senior
     1. CASTRO, CESAR DE (BRA)
     2. AMARAL, LUIZ AUGUSTO 
     3. KELLER, IVAN 
     4. XAVIER, CARLOS JOEL 
     5. FRANCA FILHO, SILVIO FRANCA 

Classic Senior
     1. CARDOSO SOBRINHO, ANTONIO CARDOSO (BRA)
     2. FIGUEIREDO, PLINIO JACOB 
     3. LOBO, ANTONIO RONEY 
     4. REIBNITZ, WALTER LUIZ 
     5. MATZENBACHER, WILSON ROBERTO 

Production Senior
     1. VARGAS, VOLMIR HOFFMANN (BRA)
     2. MEDEIROS, LEONARDO DE 
     3. JUSTO, ADENAUER DANTAS 
     4. SANTOS JUNIOR, VILSON DOS 
     5. BRUM, VAGNER CARLOS 

Revolver Senior
     1. AZEVEDO, MOACIR DE (BRA)
     2. PEREIRA, HEDER VITOR 
     3. PRADO, FERNANDO ANDRE 
     4. BARRETO, JUVINIANO PAES 
     5. SANTANA, JULIO CESAR 

Open Super Senior
     1. SALDANHA, JAIME ROBERTO (BRA)
     2. FERREIRA, JOSE JOSIAS 
     3. BRANDALIZE FILHO, MARIO BRANDALIZ 
     4. SILVA, SERGIO TAVARES 
     5. BALAN, ANTENOR 

Standard Super Senior
     1. OLIVEIRA, LUCIMAR DOMINGU (BRA)
     2. CARLOTO, JOSE ANGELO 
     3. AGUIAR, ROMERO RODRIGUE 
     4. BINI, SERGIO LUIZ 
     5. ESTRELLA, CARLOS EMILIO 

Production Super Senior
     1. BICALHO, CARLOS EDUARDO (BRA)
     2. CORCINO NETO, JOSE CORCINO 
     3. FERREIRA, MAURO THOMPSON 
     4. MACALOS, EDSON CARLOS 
     5. AMARAL, PAULO SERGIO