Match Results


Ii Etapa Xxxii Camp Bras IPSC E Open Int

Match Date: 2019-05-04
Match Discipline: Handgun
Match Director: Augusto Bauer
Range Master: Jose Carlos Belino
Stats Director: Carlos Lima

Open 
     1. SALDANHA JUNIOR, JAIME ROBERTO (BRA)
     2. ALBUQUERQUE, GUILHERME 
     3. BOAVENTURA, LEANDRO SILVEIR 
     4. ZANELLA, ANDREY ANDERSON 
     5. MURAKAMI, MAURO KENJI 
     6. MARTINS, ILDEU HELLER 
     7. TEIXEIRA FILHO, JOSE SIMOES 
     8. OLIVEIRA, DEMETRIUS DA 
     9. SIQUEIRA, LINCOLN LOBATO 
    10. PEREIRA, GUILHERME AFONS 

Standard 
     1. BATISTA NETO, MARIO RAMOS (BRA)
     2. OLIVEIRA, ALLEX CHARDECK 
     3. BUZZACHERA, MAFALDO CRISTIA 
     4. AMARAL, LUIZ AUGUSTO 
     5. HILBERT, EDUARDO ROSTIRO 
     6. CASTRO, CESAR DE 
     7. LIMA, IGOR ZANDER 
     8. OLIVEIRA, LUCIMAR DOMINGU 
     9. PEREIRA, EDGAR MARCELO 
    10. NASCIMENTO, ALESSANDRO DA 

Classic 
     1. COELHO FILHO, EUGENIO CESAR (BRA)
     2. LUNA, DAVIDSON DINIZ 
     3. AZAMBUJA, DENDRY NERY 
     4. LOBO, ANTONIO RONEY 
     5. BATISTA JUNIOR, MARIO RAMOS 
     6. AZEVEDO, MARLON RIBEIRO 
     7. MOREIRA, RENATO FRANCISC 
     8. REIBNITZ, WALTER LUIZ 
     9. NOBREGA, BRUNO FIGUEIRED 
    10. CARDOSO SOBRINHO, ANTONIO CARDOSO 

Production 
     1. YAMAGUCHI, AKIRA (BRA)
     2. OLIVEIRA, ALLISON VERICIO 
     3. OECHSLER, NICOLAS FIORINI 
     4. MOLINA, CARLOS ALBERTO 
     5. SANTOS NETO, ALVARO FERREIRA 
     6. BASTOS, ERNANE CESAR 
     7. VAL, GUILHERME MADEI 
     8. MACEDO FILHO, EDMUNDO SOUZA 
     9. RIBEIRO FILHO, PLACIDO SABOIA 
    10. YAMAGUCHI, YUKIO 

Revolver 
     1. AZEVEDO, MOACIR DE (BRA)
     2. BORGES, MARCO AURELIO 
     3. POLVERINI JUNIOR, DANIEL SIPIONI 
     4. MENSCH, REGIS ALVARO 
     5. PEREIRA, HEDER VITOR 
     6. SANTANA, JULIO CESAR 
     7. PRADO, FERNANDO ANDRE 
     8. SILVA, IGO LUTHIANO 
     9. MARTINGO, CASSIO BARBOSA 
    10. BARBOSA, SILVIO HUMBERTO 

Production Optics 
     1. SARKIS, FELIPE (BRA)
     2. ISHIHARA, LUIS HENRIQUE 
     3. COUTINHO FILHO, PAULO ROBERTO 
     4. AMORIM, DALIA CLEA 
     5. SCOTTI, LUIS GUILHERME 
     6. MACEDO, RENATO ARAUJO 
     7. BERUTTI, JULIO JOSE 
     8. JANUZZI, RICARDO SOUZA 
     9. MACIEL, RODRIGO TUBERTI 
    10. VASCONCELOS, ROBSON ALVERNE 

Open Lady
     1. SALDANHA, SUZANA MIDORI (BRA)
     2. LIMA, ANA ELIZA 
     3. AULER, TAMARA HELENA 
     4. ALARCON, CHRISTIANE PATR 
     5. CHANG, SUSI RODRIGUES 

Production Lady
     1. MIRANDOLA, BRUNA SOARES (BRA)
     2. LAGOEIRO, JULIA PINHEIRO 
     3. OECHSLER, CATARINA FIORIN 
     4. SILVA, JULIANA SCHUTZ 
     5. VARGAS, FRANCILENE LIMA 

Open Senior
     1. CARIELLO, HORACIO OLIVEIR (BRA)
     2. CHANG, JACK 
     3. MURAKAMI, SERGIO MASSAO 
     4. AULER, EURICO JACY 
     5. ALVES NETO, JOSE ALVES 

Standard Senior
     1. AMARAL, LUIZ AUGUSTO (BRA)
     2. BARBOSA, MIGUEL FRANCISC 
     3. GUIMARAES, EDUARDO VALLADA 
     4. XAVIER, CARLOS JOEL 
     5. LAGO NETO, GUILHERME LAGO 

Classic Senior
     1. LOBO, ANTONIO RONEY (BRA)
     2. AZEVEDO, MARLON RIBEIRO 
     3. MOREIRA, RENATO FRANCISC 
     4. REIBNITZ, WALTER LUIZ 
     5. CARDOSO SOBRINHO, ANTONIO CARDOSO 

Production Senior
     1. YAMAGUCHI, YUKIO (BRA)
     2. SANTOS JUNIOR, VILSON DOS 
     3. MEDEIROS, LEONARDO DE 
     4. JUSTO, ADENAUER DANTAS 
     5. BICALHO, CARLOS EDUARDO 

Revolver Senior
     1. AZEVEDO, MOACIR DE (BRA)
     2. PEREIRA, HEDER VITOR 
     3. SANTANA, JULIO CESAR 
     4. PRADO, FERNANDO ANDRE 
     5. MARTINGO, CASSIO BARBOSA 

Open Super Senior
     1. SALDANHA, JAIME ROBERTO (BRA)
     2. FERREIRA, JOSE JOSIAS 
     3. BRANDALIZE FILHO, MARIO BRANDALIZ 
     4. SILVA, SERGIO TAVARES 
     5. SOUZA, ANTONIO ADOLPHO 

Standard Super Senior
     1. OLIVEIRA, LUCIMAR DOMINGU (BRA)
     2. MATOS, VITOR MANUEL 
     3. AGUIAR, ROMERO RODRIGUE 
     4. BINI, SERGIO LUIZ 
     5. CARLOTO, JOSE ANGELO 

Classic Super Senior
     1. MATZENBACHER, WILSON ROBERTO (BRA)
     2. BELLI, PAULO ROBERTO 
     3. SANTOS, JOAQUIM PEREIRA 
     4. LIMA, DALTON TEIXEIRA 
     5. MARIA, PAULO ROBERTO